Sienas gleznojums "Pegazs" blakus ieejai pie Pegaza Pagalma radījis veselu virkni notikumu, kuri saistīti ar šīs kultūrtelpas tapšanu. Kā turpinājums stāstam ir Ulda Rubeža murālis mūsu pagalmā.
Noskaņu, dazādu radošo personību tēlu, ikdienišķu situāciju kolāža zem Deivida Bovija lirikas fragmenta veido kādu jaunu abstrakciju šinī noslēgtajā telpā, piešķir noskaņojumu un, varbūt, arī jaunu sākumu citiem notikumiem.
Unikāls gaismas objekts, eksponēts viesistabā. Veidots no mūzikas instrumentu detaļām - klavieru taustiņiem un bungu elementiem.
Siltā materiālu tonalitāte un gaismas spektrs rada patīkamu saules klātbūtni pat skarbos gadalaikos.
Pegaza Pagalma sienas rotā kafijas krūzīte ar bangojošu kafiju un melnais Pegazs lēcienā. Abi gleznojumi iezīmē pagalma vēsturi un kultūrvietas ideju.
Konkrētais pagalms kādreiz bijusi zirgu ratu novietne, tāpēc gleznotais Pegazs iemieso darba zirgu, kurš spējis pacelties pāri ikdienišķībai, atrauties no ratiem, rast iedvesmas avotu un tagad iedvesmo citus.
Kafijas tase ir burtisks un tiešs simbols “avotam”. Daudzu radošo personu neatņemama ikdienas sastāvdaļa un bieži vienīgais brīdis skrējienā ir kafijas pauze, kas ļauj sazemēties un saslēgties ar mirkli.
Brīnišķīgā rakstniece Linda Skranda intervē dažus no foršākajiem liepājniekiem: aktrisi Inesi Kučinsku, rakstnieci Janu Egli, dramaturģi Rasu Bugavičuti-Pēci, tēlnieku Egonu Peršēvicu, mūziķi Emīlu Balceri un izdibina viņu radošuma avotu, attiecības ar kafiju un ikdienas rituālus, kas palīdz sazemēties un neizdegt.
Pegaza Pagalms mīt Kuršu ielā 20. Tā iebrauktuves koka griestus rotā vēsturisks gleznojums ar neskaitāmu eņģeļu motīviem. Mākslas darba izcelsme nav pētīta un gleznojums vēl gaida savu restaurāciju.
Tikmēr ikviens pagalma apmeklētājs var palūkoties augšup un ieraudzīt gleznojuma detaļas, kas parādījušās skatam, sabrūkot jaunāku laiku krāsu uzslāņojumam.
Viesistabas apmeklētājus sagaidošs Pegazs ir tēlnieka Egona Peršēvica darbs no sērijas "Mītiskie zirgi". Tas ir stāsts par mūsu priekšstatiem un mītiem, un realitāti. Par to, ka mākslinieciskajam lidojumam bieži apgriež spārnus realitāte. Fakts, ka arī māksliniekiem ir jāēd.